EKO CENTRUM Pidi Midi z.s.
Pavla Stránského 3619/1b, 400 01 Ústí nad Labem

mc.pidi-midi@seznam.cz +420 724 345 260 +420 724 592 380

O nás

Vše začalo v roce 2011, kdy jsme založili mateřské centrum PIDI MIDI a Malou zelenou farmu. Na Malé farmě nedaleko centra Ústí nad Labem pomalu vznikalo centrum určené pro děti předškolního věku. Děti u nás jsou většinu času v přírodě nebo u zvířat na farmě. Hrajeme si, malujeme, zpíváme, poznáváme svět. Podporujeme fantazii, přirozenou touhu dětí objevovat nové věci a učit se další dovednosti. Přejeme si usměvavé, zdravé a spokojené děti, které jsou rády venku v přírodě, běhají, hrají si, skotačí, objevují okolní svět, ptají se, naslouchají, hledají a překonávají sami sebe. Pro nás je les jedno velké hřiště a příroda moudrá učitelka – inspirativní, přívětivá i nesmlouvavá.

Malá zelená farma

Malá zelená farma s hospodářskými zvířaty je využívána zejména při výukových programech. Součástí farmy je volně přístupná kontaktní ohrada, kde si děti mohou zvířata prohlédnout a pohladit. Mohou se svézt na konících Kačence s Juráškem, pohladit si ovečky Mášu, Fialku, Kofí, beránka Ovvé a Cipíska , kozu Jůlinku a Meri, kozla Kubu a proběhnout se, s několika prasátky v čele s Mařenku a Jeníčkem. Společně nakrmíme králíky, slepice, kachny, holuby, bažanty, křepelky, které si taky můžeme pohladit. Kromě toho si děti na vlastní kůži vyzkouší, jaké je to být opravdovým chovatelem a co všechno to vlastně obnáší.

Spolupráce s mateřskými školkami

Navázali jsme spolupráci s více jak 60 MŠ z Ústí nad Labem, Teplic, Děčína a Litoměřic. Pro školky na farmě pořádáme ½ denní tematické programy, dále školky v přírodě, kdy je připraven program na celý týden. Děti spí v jurtě a nebo v tee-pee za špatného počasí využíváme eko-učebnu. Většinu dne strávíme na tematických pochůzkách v lese, na louce nebo na farmě. Pro některé školky pořádáme zvířátkový kroužek, kdy s vybraným zvířátkem pravidelně navštěvujeme děti ve školkách.

Přírodní mateřská školka formou dětské skupiny

V září 2016 jsme otevřeli v nově vybudované učebně, školku pro deset dětí . Vycházíme z koncept „Respektovat a být respektován“. Využíváme vzdělávací program Lesní pedagogiky, a začít spolu a prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky. Program realizujeme převážně v přírodě „bez zdí a plotů“. Zázemí přírodní školky tvoří rozlehlá zahrada s lesem, eko-učebna, mongolská jurta a indiánské tee-pee. Nechybí zajímavé kroužky, vzdělávací akce a výlety. Chceme, aby Vaše děti byly spokojené a veselé.

Tábory a příměstské tábory

Tábor max. pro 12 táborníků, kde zažijete spoustu zážitků. Jsou připraveny zajímavé programy pro všechny malé dobrodruhy. Spíme ve velkém indiánském tee-pee, každý den vyrážíme na spoustu zajímavých výletů do okolí města Ústí nad Labem. Na farmě se staráme o zvířátka, jezdíme na koních, koupeme se, hrajeme táborové hry, večer si uděláme večeři v kotlíku a pak kino pod širým nebem. Během tábora se naučíme – ohleduplnosti, úctě k druhému, co je to povinnost, pomáhat jeden druhému, spoléhat sám na sebe – věřit si.

Dětské letní tábory 2024 - volné termíny

I letos pro vás pořádáme Příměstský tábor, Letní rodinný tábor a Letní mateřskou školku.

Nyní máme volné pouze zobrazené termíny, na které se můžete registrovat na naší stránce. Na obsazené termíny je možné se zapsat pouze jako náhradník emailem.

Příměstský tábor Rodinný tábor Letní mateřská školka
  • 7.7. - 14.7.2024 (LETNÍ RODINNÝ TÁBOR)
  • 21.7. - 28.7.2024 (LETNÍ RODINNÝ TÁBOR)
  • 4.8. - 11.8.2024 (LETNÍ RODINNÝ TÁBOR)
  • 1.7. - 4.7.2024 (LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR)
  • 8.7. - 12.7.2024 (LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR)
  • 15.7. - 19.7.2024 (LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR)
  • 22.7. - 26.7.2024 (LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR)
  • 29.7. - 2.8.2024 (LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR)
  • 5.8. - 9.8.2024 (LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR)
  • 19.8. - 23.8.2024 (LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR)
  • 1.7. - 4.7.2024 (LETNÍ PŘÍRODNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLKA)
  • 8.7. - 12.7.2024 (LETNÍ PŘÍRODNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLKA)
  • 15.7. - 19.7.2024 (LETNÍ PŘÍRODNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLKA)
  • 22.7. - 26.7.2024 (LETNÍ PŘÍRODNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLKA)
  • 29.7. - 2.8.2024 (LETNÍ PŘÍRODNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLKA)
  • 5.8. - 9.8.2024 (LETNÍ PŘÍRODNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLKA)
  • 19.8. - 23.8.2024 (LETNÍ PŘÍRODNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLKA)

Školka Ústí nad Labem Eko centrum Pidi Midi
Dětská skupina
Přírodní mateřská školka

Je pro nás důležité, aby se děti u nás cítily bezpečně a příjemně, a proto dbáme na kvalitu vzdělávání a individuální přístup ke každému dítěti. Pokud se děti rády vracejí, máme jistotu, že jim poskytujeme kvalitní vzdělání a že jsme na správné cestě v jejich rozvoji a výchově.

Evropská unie Evropská unie
Evropský sociální fond
Operační program Zaměstnanost

Projekt PIDI MIDI je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je rozšíření služeb péče o dítě prostřednictvím vybudování a provozu dětské skupiny za účelem zlepšení podmínek pro zaměstnanost rodičů dětí.