EKO CENTRUM Pidi Midi z.s.
Pavla Stránského 3619/1b, 400 01 Ústí nad Labem

mc.pidi-midi@seznam.cz +420 724 345 260 +420 724 592 380

Farma zvířat

Naše malá Zelená farma

Tak vítejte na naší malé Zelené farmě. Je tu pořád veselo ať je zima, nebo léto, ať je mráz a nebo teplo. Vše začíná brzy ráno, kdy se do toho opře kohout Tonda a svým kykyryký, kykyryký a vzbudí všechny spáče na farmě. Začíná tu být veselo, v seně jsou zahrabaná prasátka Mařenka a Jeníček, ovečky Máša a Mery dávají o sobě znát, že by mohly něco čerstvého zeleného dostat k snědku. Kozlík Kuba s kozou Julčou se rádi svým mééé, mééé také přidají. Slepičky snáší vajíčka a kvočna Pepina hlásí že se jí vylíhla malá žlutá kuřátka. To je radosti.

Východ slunce vítají koníci Kačenka s Juráškem, a hned nastavují svou šíji teplým slunečním paprskům. Každý se snaží na sebe upozornit, aby dostal jako první něco k snědku. Na farmě to už od rána žije. Celý den je co dělat, králíkům podrbat záda, holubům zastřihnout drápy, bažantům pochválit krásně barevné peří a kachnám vyčistit jezírko. Všem je důležité se chvíli věnovat a potom se všichni těšíme na návštěvu našich malých kamarádů ze školek a škol, protože se jim chceme v plné parádě předvést – třeba dostanou zvířátka něco dobrého za odměnu. A tak to jde až do večera.

Sluníčko zapadne za kopec a zvířátka se chystají k spánku. Každý si najde to své místo, slepičky s kohoutem v kurníku, bažanti na větvi, králíci si zalezou do kouta králikárny, no a ostatní se uloží do voňavého sena. A tak to jde každý den, celý rok.
Školka Ústí nad Labem Eko centrum Pidi Midi
Dětská skupina
Přírodní mateřská školka

Je pro nás důležité, aby se děti u nás cítily bezpečně a příjemně, a proto dbáme na kvalitu vzdělávání a individuální přístup ke každému dítěti. Pokud se děti rády vracejí, máme jistotu, že jim poskytujeme kvalitní vzdělání a že jsme na správné cestě v jejich rozvoji a výchově.

Evropská unie Evropská unie
Evropský sociální fond
Operační program Zaměstnanost

Projekt PIDI MIDI je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je rozšíření služeb péče o dítě prostřednictvím vybudování a provozu dětské skupiny za účelem zlepšení podmínek pro zaměstnanost rodičů dětí.