EKO CENTRUM Pidi Midi z.s.
Pavla Stránského 3619/1b, 400 01 Ústí nad Labem

mc.pidi-midi@seznam.cz +420 724 345 260 +420 724 592 380

O nás

Vše začalo v roce 2011, kdy jsme založili mateřské centrum PIDI MIDI a Malou zelenou farmu. Na Malé farmě nedaleko centra Ústí nad Labem pomalu vznikalo centrum určené pro děti předškolního věku. Děti u nás jsou většinu času v přírodě nebo u zvířat na farmě. Hrajeme si, malujeme, zpíváme, poznáváme svět. Podporujeme fantazii, přirozenou touhu dětí objevovat nové věci a učit se další dovednosti. Přejeme si usměvavé, zdravé a spokojené děti, které jsou rády venku v přírodě, běhají, hrají si, skotačí, objevují okolní svět, ptají se, naslouchají, hledají a překonávají sami sebe. Pro nás je les jedno velké hřiště a příroda moudrá učitelka – inspirativní, přívětivá i nesmlouvavá.


Malá zelená farma

Malá zelená farma s hospodářskými zvířaty je využívána zejména při výukových programech. Součástí farmy je volně přístupná kontaktní ohrada, kde si děti mohou zvířata prohlédnout a pohladit. Mohou se svézt na konících Kačence s Juráškem, pohladit si ovečky Mášu, Fialku, Kofí, beránka Ovvé a Cipíska , kozu Jůlinku a Meri, kozla Kubu a proběhnout se, s několika prasátky v čele s Mařenku a Jeníčkem. Společně nakrmíme králíky, slepice, kachny, holuby, bažanty, křepelky, které si taky můžeme pohladit. Kromě toho si děti na vlastní kůži vyzkouší, jaké je to být opravdovým chovatelem a co všechno to vlastně obnáší.

Spolupráce s mateřskými školkami

Navázali jsme spolupráci s více jak 60 MŠ z Ústí nad Labem, Teplic, Děčína a Litoměřic. Pro školky na farmě pořádáme ½ denní tematické programy, dále školky v přírodě, kdy je připraven program na celý týden. Děti spí v jurtě a nebo v tee-pee za špatného počasí využíváme eko-učebnu. Většinu dne strávíme na tematických pochůzkách v lese, na louce nebo na farmě. Pro některé školky pořádáme zvířátkový kroužek, kdy s vybraným zvířátkem pravidelně navštěvujeme děti ve školkách.


Přírodní mateřská školka formou dětské skupiny

V září 2016 jsme otevřeli v nově vybudované učebně, školku pro deset dětí . Vycházíme z koncept „Respektovat a být respektován“. Využíváme vzdělávací program Lesní pedagogiky, a začít spolu a prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky. Program realizujeme převážně v přírodě „bez zdí a plotů“. Zázemí přírodní školky tvoří rozlehlá zahrada s lesem, eko-učebna, mongolská jurta a indiánské tee-pee. Nechybí zajímavé kroužky, vzdělávací akce a výlety. Chceme, aby Vaše děti byly spokojené a veselé.
Tábory a příměstské tábory

Tábor max. pro 12 táborníků, kde zažijete spoustu zážitků. Jsou připraveny zajímavé programy pro všechny malé dobrodruhy. Spíme ve velkém indiánském tee-pee, každý den vyrážíme na spoustu zajímavých výletů do okolí města Ústí nad Labem. Na farmě se staráme o zvířátka, jezdíme na koních, koupeme se, hrajeme táborové hry, večer si uděláme večeři v kotlíku a pak kino pod širým nebem. Během tábora se naučíme – ohleduplnosti, úctě k druhému, co je to povinnost, pomáhat jeden druhému, spoléhat sám na sebe – věřit si.Školka Ústí nad Labem Eko centrum Pidi Midi
Dětská skupina
Přírodní mateřská školka

Je pro nás důležité, aby se děti u nás cítily bezpečně a příjemně, a proto dbáme na kvalitu vzdělávání a individuální přístup ke každému dítěti. Pokud se děti rády vracejí, máme jistotu, že jim poskytujeme kvalitní vzdělání a že jsme na správné cestě v jejich rozvoji a výchově.

Evropská unie Evropská unie
Evropský sociální fond
Operační program Zaměstnanost

Projekt PIDI MIDI je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je rozšíření služeb péče o dítě prostřednictvím vybudování a provozu dětské skupiny za účelem zlepšení podmínek pro zaměstnanost rodičů dětí.